November 2016BIOGRAPHY

7. november 2016 at 16:33 | © VANESSAHUDGENS | Posted by: Mike
» Celým jménem Vanessa Anne Hudgens se narodila 14. Debembra 1988 v Salinas , Californii kde žila s rodiči . Je dcerou Giny Hudgens ( rozené Guangco ) která pracovala v kancelářích, a Grega Hudgens který byl hasič . Má mladší sestru Stellu Hudgens , která je také herečka . Byla vychovávána jako Římská katolička . Všichni její prarodiče byli hudebníci . Začínala již v osmi letech hrát v muzikálech jako zpěvačka a vystupovala na místo inscenacích jako Carousel , The Wizard of Oz , The King and I , The Music Man , a Cinderella . Dva roky po její kariéře v divadlech a muzikálech , se začala zajímat o konkurzy v reklamách a televizních pořadech . Poté co získala roli v televizní reklamě se její rodina přestěhovala do Los Angeles . Její herecká kariéra začala ve věku 15-ti let a chvíli navštěvovala školu " Orange County High School of The Arts " ( Orange Country Střední Škola Umění ) , pak byla vzděláván doma.

HERECKÁ KARIÉRA
» V roce 2003 byla Vanessa obsazena do dramatického filmu Thirteen ve kterém hrála Noel , přítelkyni Tracy , ( hrála ji Evan Rachel Wood ) . Film byl kriticky úspečný , recenze byly obecně příznivé . Následovně Vanessa v roce 2004 získala roli ve sci - fi, dobrodružném filmu Thunderbirds jako Tintin . Film byl komerkčne a kriticky neúspěšný a dostal těžkou kritiku po celém internetu ještě před jeho vydáním . Na konci roku 2005 se Vanessa objevila v televizních pořadech jako například Quintuplets , Still Standing , The Brothers García , Drake & Josh a The Suite Life of Zack & Cody.

» Na konci roku 2005 získala úkoly Gabrielly Montez v Disney filmu High School Musical , po boku Zaca Efrona . Její výkon dostal řadu ocenění a nominaci . S úspěchem filmu BBC řekli, že je Vanessa " ta o které se říká" v USA . V roce 2007 následovalo pokračování úspěšného filmu High School Musical , High School Musical 2 kde znovu ztvárnila Gabriellu Montez . Virginia Heffernan z TV Review popsala Vanessu jako " matnou " jako že " svítí jako pravá naivka " . V roce 2008 se dotočili poslední pokračování High School Musical , pod názvem High School Musical 3 : Senior Year . Díky výkonu ve filmu vyhrála " Favorite Movie Actress " ( Oblíbená filmová herečka ) na udílení cen Kids Choice Awards v roce 2009.

» Po High School Musical Vanessa prohlásila, že se bude soustředit na herectví a filmy, zatímco si " udělá piauzu " v hudební kariéře jako sólová zpěvačka . Hrála vedlejší roli ve filmu Bandslam , který byl propuštěn 14. Srpna 2009. Vanessa ve filmu hrála Sa5m , 15 -letou neohrabanou prvňačku s nevyužitým taletom . Přestože byl Bandslam komerkčne neúspěšný , Vanessa dostala chválu od kritiků . Později Vanessa dabovala v jedné z epizod Robot Chicken . Hudgens byla vybrána do filmu Beastly , film založený na románu od Alexa Flinn se stejným názvem . Ve filmu hrála jednu z hlavních postav, Lindu Taylor . Vanessa ji popsala jako " kráska příběhu ", ale ne ta stereotypní " kráska " jak si každý myslí . Společně s spoluherci Beastly , Alexem Pettyfer byli s Vanessou uznávání jako " ShoWest hvězdy zítřka " . Hudgens byla později obsazena do akčního filmu Sucker Punch, který režíroval Zack Snyder . Hrála Blondie , institucionalizované dívka v ústavu . Film byl propuštěn v březnu 2011.

» Po tolika letech se Vanessa znovu vrátila ke svým začátkem v divadlech a zahrála si v muzikálu s názvem Rent , Mimi . Divadelní predstanevie trvalo od 6-8 . Srpna 2010 v Hollywood Bowl. O jejím zapojení do produkce byly psány různé negativní komentáře , ale režisér Neil Patrick Harris obhajoval své rozhodnutí pro Hudgens slovy " Vanessa je úžasná . Je to kamarádka . Požádal jsem ji aby sem přišla a zpívala aby ujasnila , že na to má hlas. A ona byla velmi závazná vypadalo to skvěle . " V Říjnu 2010 bylo oznámeno, že Hudgens bude v Journey 2 : The Mysterious Island , pokračování filmu z roku 2008 Journey To The Center of The Earth , spolu s Dwayne Johnson a Josh Hutcherson si zahrála Hutchersonovu vysněnou lásku. Film byl propuštěn v únoru 2012 . V Dubnu 2011 bylo oznámeno, že si hvězda zahraje v nezávysle filmu Gimme Shelter , s Brendanem Fraseromm . Film napsal a režíroval Ron Krauss . Vanessa bude také hrát Cindy Paulson ve filmu The Frozen Ground . Zahraje si po boku John aCusacka Nicolase Cage . V Listopadu 2011 Vanessa oznámila na své oficiální stránce, že bude hrát se Selenou Gomez a Jamesem Francem v Spring Breakers.

HUDEBNÍ KARIÉRA
» Hudgens získala nahrávací smlouvu s Hollywood Records . V září 2006 vyšlo její debutové album V. Její druhé album Identified vyšel 1. července 2008 . Album mělo obecně velmi příznivé recenze . Vanessiné turné Identified Summer Tour , začalo 1. srpna 2008 a skončilo 9. září téhož roku.